Ласкаво просимо в центр розвитку людини

Зелений туризм через призму душі

Зелений туризм через призму душі

З молодим підприємцем Богданом Гвіздала і його колегами Станіславом Сурженко, Євгеном Полонським я познайомилася в березні в прес-турі для журналістів по Харківській області. Хлопці об'єдналися в дружну команду, щоб розвивати зелений туризм на хуторі мальовничого села Верхній Бишкин (Олексіївська об'єднана територіальна громада). Четвертий рік вони займаються цим захоплюючим справою. А почалося все з організації і проведення фестивалів під відкритим небом, з приїзду численних гостей з мегаполісу. На мої питання відповів ідейний натхненник групи однодумців Станіслав Сурженко.

- Розкажіть про ваші фестивалях докладніше.

- Фестиваль "Коло лісу" ми вже четвертий рік поспіль проводимо в селі Верхній Бишкин, яке знаходиться на заповідній території національного парку "Гомільшанські Ліси". Виявилося, городянам дуже подобається відпочивати тут, на лоні природи.

Фестиваль проходить три з половиною дня. Тут гості можуть вибирати розвиваючі активності, такі як: класична йога, дзен-медитації, практики тиші, психологія, тайцзицюань. А також танці, ігри, майстер-класи з ароматерапії, масажу та ін. Традиційно до нас приїжджають музиканти з усієї України, виступають зі своїми програмами. Тому концерти - обов'язкова частина фестивалю. Ще ми відкриваємо вечірній кінотеатр під відкритим небом. Пропонуємо прогулянки по лугах і лісах. І, звичайно, наші кухарі готують смачну їжу на багатті. Фестивалі - це один з напрямків нашої роботи. Вони допомагають нам залучати людей з мегаполісу.

- У нас було два фестивалі, на початку червня і у вересні. Відповідно приїжджали 80 і 120 чоловік. Позитивна динаміка є, кожен раз бажаючих стає все більше. Ті, хто брав участь у нас раніше, повертаються до нас знову, беруть з собою друзів, сім'ї. В цьому році вже є попередні заявки. Судячи з ним, очікуємо ще більше зацікавлених людей, які побувають тут, з якими ми обміняємося енергією, поділимося драйвом.

- Які умови проживання ви пропонуєте гостям?

- Це перш за все сучасні намети. На вулиці душові кабінки, туалет. Є великий сільський будинок зі зручностями. Там можуть оселитися сім'ї з дітьми. Надалі ми хочемо підготувати ще один будинок для прийому гостей.

- Між фестивалями до вас приїжджають туристи?

- Так, але поки не так часто, як хотілося б. Ми вирішили розширити сферу послуг. У цьому сезоні будемо запрошувати городян на семиденні заїзди. Зробимо це на регулярній основі.

- Які розваги може знайти у вас турист?

- Наші гості із задоволенням відвідують міні-ферму, де живуть кози. Фермою займається Євген Полонський і його сім'я. Городяни можуть помилуватися козенятами, погладити малюків. Випити свіжого молока, купити йогурт і сир. Ще у нас є пасіка. Туди теж легко потрапити на екскурсію, але з дотриманням правил обережності. Зате покуштувати ароматного меду може кожен. Вийти вранці в город, зірвати огірок або помідор прямо з грядки - теж приємно. Якщо захочеться відчути себе справжнім городником, то можна і грядки прополоти, міжряддя розпушити, а сапу ми дамо.

У нас є двоє коней, при бажанні можна покататися. Для тих, хто любить піші прогулянки, пропонуємо сходити до глибокого каньйону - це місцева визначна пам'ятка. Він масштабний, мальовничий. Там літають орли, бігають стада диких косуль. Є й інші мешканці. Їх можна спостерігати з досить близької відстані. Крім дивно гарної природи, в селі є краєзнавчий музей з безліччю ексклюзивних експонатів, скіфським залом. До речі, він один з кращих в області.

Ще на відстані 5 км від села у нас протікає річка Сіверський Донець. Возитимемо відпочиваючих до води, на пляж.

- Який вам потрібен стартовий капітал?

- Невеликий. Так вийшло, що спочатку я купив собі тут будинок під дачу. Мій друг теж купив будинок. Одночасно ми придбали і присадибні земельні ділянки. У Євгена тут родове гніздо, він з дитинства приїжджав сюди до бабусі і дідуся. Поступово стали господарювати. Набували все, що потрібно для роботи на невеликих сільських садибах: лопати, граблі, бензопилу та інший інвентар, необхідний в сільських умовах. Наводили порядок навколо. Робили ремонти, обживали. І насолоджувалися свіжим, п'янким повітрям, співом цикад, красою квітів і метеликів на галявинах.

Пізніше прийшла ідея відкрити в умовах живої природи Центр розвитку особистості, де городяни могли б відпочивати і духовно розвиватися. Бо часом, щоб піти від втоми і депресії, потрібно поміняти навколишнє оточення. Шукали спонсорів, плани були грандіозні. Потім зрозуміли, що краще розкручувати проект своїми силами, за свої кошти. Виходить не дуже швидко, зате ні від кого не залежимо. Впевнено просуваємося вперед.

- Хто входить у вашу підприємницьку команду з розвитку зеленого туризму?

- Богдан Гвіздала, Євген Полонський, Кирило Кудрявцев, Олексій Бреславський і я. Кожен відповідає за свій напрямок, активно його розвиває. А ось організацією фестивалю ми займаємося всі разом. Хтось узяв на себе спілкування з музикантам

 
Оставить комментарий
Kolo-Lisu
Укр